3 butikker · 79 103+ produkter
Aston Martin

Aston Martin Rapide generasjoner og dekkstørrelser

Rapide

1.Generation

2010 – 2013
Bensin350 kW (476 PS)Automat
Rapide

1.Generation (1. Facelift)

2013 – 2020
Bensin410–444 kW (557–604 PS)Automat

For den Aston Martin Rapide i 2026, er dekkene som er topprangert for : Continental SportContact 7 (vurdert 10.0/10) og Hankook Ventus Evo (vurdert 9.9/10). Aston Martin Rapide bruker 4 dekkstørrelser over 2 generasjoner. Rangeringer basert på aggregert testresultater fra profesjonelle dekktester.

Source: aggregated data from adac, tcs, auto bild, gtÜ and other independent tyre testing organizations.

Sommer Vinter Helårs

Dekk til Aston Martin Rapide - markedsoversikt, tester, anmeldelser 2026

Passende dekk for Aston Martin Rapide

Ofte stilte spørsmål

Hva er de beste dekkene for Aston Martin Rapide?
Basert på samlete testresultater er de best rangerte -dekkene for Aston Martin Rapide: Continental SportContact 7 (10.0/10), Hankook Ventus Evo (9.9/10), Hankook ION Evo (9.6/10). Rangeringer basert på aggregert testresultater fra profesjonelle dekktester.
Hvilke dekkdimensjoner passer til Aston Martin Rapide?
Aston Martin Rapide bruker følgende dekkdimensjoner: 245/40 R20, 295/35 R20, 245/35 R21, 295/30 R21.
Hvor mange generasjoner har Aston Martin Rapide?
Aston Martin Rapide har 2 generasjoner, fra 2010 til 2013.
Hva er det beste dekket for våte veier for Aston Martin Rapide?
For ytelse på våt vei på Aston Martin Rapide, er de best rangerte dekkene Bridgestone Potenza Sport (9.1/10) Og Hankook Ventus Evo (9.0/10).
Er Continental SportContact 7 bra for Aston Martin Rapide?
Ja, Continental SportContact 7 er det best rangerte dekket for Aston Martin Rapide med en vurdering på 10.0/10. Dekkets sterkeste disiplin er tørt. Det dekker 125% av Aston Martin Rapide dekkstørrelser.
Hvordan velge dekk til Aston Martin Rapide?
To choose the right tyres for Aston Martin Rapide: 1) check which tyre sizes fit your generation. 2) choose between summer, winter, or all-season tyres. 3) compare test ratings from independent organizations. 4) consider your driving priorities (wet safety, comfort, mileage). 5) decide between premium and budget segments based on your budget.
Hva er forskjellen mellom sommerdekk og vinterdekk for Aston Martin Rapide?
Summer tyres are optimized for warm temperatures (above 7 degrees c) with better dry and wet grip. winter tyres use softer compounds and deeper treads for cold conditions, snow and ice. all-season tyres offer a compromise but do not match specialists in extreme conditions. choose based on your climate and driving needs.

Dekktester.com

LAST NED

Dekktester.com

Sammenlign dekk, les testresultater og finn de beste prisene — alt i én app.